• Dzień Kobiet w 5a

• 13.03.2019 09:10
        •             Dziewczęta w kl. V A stanowią 64% ogółu klasy...koledzy mogą więc czuć się w mniejszości, ale potrafili odnaleźć się w tej sytuacji i uhonorować swoje koleżanki z okazji ich ŚWIĘTA.

Symboliczny wiosenny kwiatek oraz coś słodkiego to zawsze sprawdzony upominek !
          Galeria: Dzień Kobiet w 5a

• ZIMOWE AKTYWNOŚCI - KL. VA

• 28.01.2019 13:58
        • ,Zima lubi dzieci najbardziej na świecie..."- to słowa piosenki z repertuaru klasy piątej, które w pełni oddają radość towarzyszącą dzieciom - tych młodszym ale też i tym starszym - podczas zabaw zimowych.

Uczniowie z klasy VA korzystając z dobrych warunków pogodowych udali się z wychowawcą na pobliską górkę, by wspólnie cieszyć się zimową aurą oraz zabawami w grupie. A oto jak wyglądało nasze ,,zimowe szaleństwo"...
          Galeria:Zima w 5a

• Niezwykłe komórki

• 11.01.2019 11:25
        • Klasy Va i Vb na lekcjach biologii poznawały rodzaje i budowę komórek. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali w realizowanych projektach. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu modelu wybranej przez siebie komórki. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wykorzystali różne rodzaje materiałów do pracy.  Niektóre komórki zaprezentowane zostały na kartkach papieru. Duża część prac była trójwymiarowa, z wykorzystaniem styropianowych kul. A nawet pojawiły się komórki “organiczne” wykonane z warzyw i owoców. Owocowe i warzywne organelle zanurzone były w galaretce! Brawa dla pomysłowości uczniów! Wystawę modeli komórek można oglądać w sali przyrodniczej.
          Zapraszamy!
          Galeria: Niezwykłe komórki

• Mikołaj w 5a

• 10.12.2018 12:14
        • 6 grudnia to dzień w kalendarzu zarezerwowany dla św. Mikołaja. Każdego roku staramy się pielęgnować tradycję obdarowywania się prezentami - zarówno w naszych domach jak i w szkole.

W tym roku także uczniowie klasy VA przygotowali paczki mikołajkowe starając się sprawić radość wylosowanej przez siebie koleżance czy koledze. Pomocna okazała się ,,Skrzynka Mikołajkowa", do której można było wrzucać imienne kartki z wymarzonym prezentem.

Miłym akcentem było pojawienie się w klasie sympatycznego Mikołaja z Aniołkiem i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Kolejne mikołajki za nami, ale już czekamy na następne!!!

Galeria: Mikołaj w 5a