• KUCHENNE REWOLUCJE  w kl. VA i VB
        • KUCHENNE REWOLUCJE w kl. VA i VB

• 11.01.2019 11:19
        • Realizując program zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klas piątych z niecierpliwością oczekiwali na zajęcia kulinarne. Dowolnie dobierali się w grupy bądź pracowali samodzielnie nad wymyślonymi przez siebie potrawami, wypiekami lub deserami.

Pomysłowość i zaradność uczniów była zaskakująca. Niektórzy pracowali według znanych im przepisów z domowej kuchni, inni wyszukiwali ,,nowinek” z Internetu, a jeszcze inni dali upust swojej wyobraźni i kreowali smakołyki w swój własny sposób.

Uczniowie, oprócz zdobywania umiejętności kulinarnych, uczyli się współpracy i współdziałania w grupie, wzajemnej życzliwości oraz kultury zachowania. Miłym akcentem było częstowanie się swoimi przysmakami oraz wymiana przepisów.

Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, uczniowie byli podekscytowani i zadowoleni z efektów swojej pracy. Czuli się jak na planie telewizyjnych programów kulinarnych.
          Zajecia kulinarne w 5a
           Zajęcia kulinarne 5b

Małgorzata Szewczyk

• Lekcje artystyczne w scenerii jesiennego lasu kl. VA

• 19.10.2018 12:00
        • Piękna jesienna pogoda zachęciła nas do wyjścia do lasu, gdzie realizowaliśmy program zajęć kształtujących kreatywność oraz lekcji plastyki.
          Celem wycieczki była obserwacja jesiennych liści w naturalnym środowisku a także określanie ich kształtu oraz gamy barwnej. Kolejnym zadaniem była twórczość poetycka – tworzenie rymowanek i wierszy o tematyce jesiennej. Następnie każda grupa prezentowała na ,,leśnej scenie” swoje utwory. Okazało się, że taka forma twórczości jest dostępna dla każdego!

Pobyt w lesie umożliwił doskonalenie sprawności ruchowej (gdyż można było np. urządzić naturalny tor przeszkód), wyzwolenie różnorodnej aktywności uczniów a także odpoczynek w leśnej ciszy i cieniu drzew.

Galeria: Lekcja w leśnej scenerii

Z szelestem liści i powiewem jesiennego wiatru ………………  Małgorzata Szewczyk

• Dzień Chłopaka w klasie VA

• 05.10.2018 09:49
        • Dziewczyny z klasy  VA pamiętały o święcie swoich kolegów i przygotowały dla nich upominki z okazji Dnia Chłopaka. Znalazło się tam coś ,,na słodko” ale także coś do pielęgnacji ciała, czyli dezodorant.

Przed wręczeniem upominków przepytały kolegów z tabliczki mnożenia, wysłuchały w ich wykonaniu piosenki ,,Uciekła mi przepióreczka”, a także sprawdziły sprawność fizyczną, obserwując wykonywane pompki, pajacyki oraz ,,deseczkę”. Po ,,zaliczonym” teście umysłowo- sprawnościowym można było wręczyć upominki.

Teraz dziewczyny z niecierpliwością oczekują na swoje święto J J J

Galeria: Dzień Chłopaka w 5a