Bezpieczni na drodze - Ia

17.09.2021 07:32

Przez ulicę idą dzieci, gdy zielone światło świeci.
      Kiedy żółte się zapali, uważają nawet mali.
      Gdy zobaczysz zaś czerwone, czekaj grzecznie na zielone!

Uczniowie klasy I w miesiącu wrześniu realizują tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Uczestniczyli także w spotkaniu z policjantem, który w przystępny sposób przedstawił im najważniejsze zasady bezpieczeństwa w tym zakresie. Aby zastosować w praktyce zdobytą wiedzę, udaliśmy się na pieszą wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie i ćwiczyliśmy przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji. Szukaliśmy też różnych znaków drogowych i wyjaśnialiśmy ich znaczenie.

Pierwszaki uczą się programować

16.09.2021 07:59
      Czy nauka programowania ma sens w przypadku pierwszaków?  Tak, bo esencją tej sztuki jest logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. Tego typu zadania uczą logicznego myślenia, planowania, analizowania i wyobraźni przestrzennej oraz oswajają z nowymi technologiami, choć akurat z tymi ostatnimi większość kilkulatków, regularnie podkradających rodzicom smartfony, już jest za pan brat.
            Największa radość z nauki programowania płynie oczywiście z możliwości faktycznego programowania robotów. Stąd też z wielką radością przyjęli uczniowie  na lekcji infromatycznej nowych niebieskich kolegów: Dasha i Dota, pszczólki Bee-boty oraz małe wszędobylskie Ozoboty.
      Pierwsze spotkanie dostarczyło nam wszystkim wiele radości a zabawę z robotami zaczęliśmy od zrobienia tradycyjnego "Prawo jazdy" na roboty.

Uczniowie kl. I A żegnają wakacje

17.09.2021 07:28

Wakacje już za nami, ale pozostały wspomnienia i różne pamiątki, które uczniowie przynieśli do szkoły. Opowiadając o wakacyjnych podróżach oraz sposobach spędzania wolnego czasu w gronie rodziny dzielili się swoimi wspomnieniami i radosnymi chwilami.

Korzystając z letniej pogody wychodziliśmy na plac zabaw, aby jak najdłużej cieszyć się słońcem i wesołą zabawą w gronie kolegów i koleżanek.

Klasa pierwsza wystartowała !!!

08.09.2021 14:19

01.09.2021 roku uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli naukę w naszej szkole. Pojawili się odświętnie ubrani u boku swoich rodziców i z ciekawością rozglądali się wokół. Niestety, złe warunki pogodowe nie pozwoliły na przeprowadzenie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego na tarasie szkolnym. Odbyło się więc powitanie przez Panią Dyrektor, przedstawienie wychowawcy a następnie wszyscy udali się do sali lekcyjnej.

Po krótkim spotkaniu z wychowawcą, na którym przedstawiono kadrę pedagogiczną oraz przekazano najważniejsze informacje, uczniowie z ulgą rozeszli się do domów. Pierwszy dzień w szkole mieli za sobą i okazało się, że wcale nie jest tak źle! Dużym plusem jest to, że większość dzieci uczęszczało do tej samej grupy przedszkolnej, więc łatwiej jest się im zaklimatyzować w nowym otoczeniu.

Następnego dnia wszyscy punktualnie pojawili się w szkole, szybko i sprawnie przebrali się w szatni i pod opieką pani wychowawczyni udali się na pierwsze lekcje. W tym dniu zorganizowano zwiedzanie szkoły i poznawanie pracowników szkoły. Dzieciom bardzo spodobały się ,,korytarzowe labirynty" i różne pomieszczenia np. biblioteka czy świetlica. Lekcje minęły bardzo szybko.

Pierwszoklasiści wykazują się bardzo dobrym przygotowaniem do podjęcia obowiązków szkolnych, co można było zauważyć od pierwszego dnia nauki. Są chętni do pracy, pięknie kolorują, szybko uczą się piosenek. Jest to zasługa pani Joli i pani Basi z przedszkola, które pracowały z tą grupą.

Jako wychowawczyni życzę moim pierwszoklasistom powodzenia oraz samych radosnych dni w szkole. Cieszę się bardzo, że wspólnie rozpoczynamy tą szkolną przygodę! Do naszego ,,teamu" dołączamy Rodziców, którzy na pewno będą wspierać swoje pociechy i pomagać mi stworzyć zgodną i przyjazną atmosferę oraz przestrzeń dla każdego z nas.

wychowawczyni Małgorzata Szewczyk