Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania w klasie IA

15.11.2021 07:58

Dzień 8 listopada został ogłoszony jako Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania i w związku z tym uczniowie klasy I A zapoznawali się z tematyką dotyczącą prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Na podstawie filmów edukacyjnych poznali piramidę zdrowego żywienia oraz analizowali swoje nawyki żywieniowe. Mieli także okazję do samodzielnego przygotowania zdrowych  i apetycznych przekąsek.

Małgorzata Szewczyk

Klasa I A w poszukiwaniu jesieni

08.10.2021 13:48

Słoneczne jesienne dni zachęcały do organizowania pieszych wycieczek w naturalne środowisko. Uczniowie klasy pierwszej poszukiwali śladów jesieni w otoczeniu szkoły jak również w lesie. Podczas wyjść poznawali różne gatunki drzew, obserwowali jesienną przyrodę oraz ukształtowanie terenu.

Pobyt w lesie był okazją do odwiedzenia znanego w okolicy miejsca zwanego ,,Świętą Trójcą" oraz do rekreacji na świeżym powietrzu. Niespodziewanie w pobliżu przebiegła sarenka oraz zając. Dzieci wymyślały różne ciekawe zabawy, np. szukanie kryjówki, wspinanie się po pniu, ,,jazda autobusem". Znalezione przez nich dary jesieni zostały wykorzystane podczas zajęć kształtujących kreatywność do wykonania ciekawych ludzików.

Podczas drogi uczniowie przestrzegali zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz na przejściu dla pieszych. Dzieci dzielnie pokonały 4-kilometrową trasę i tak jak w słowach piosenki stali się prawdziwymi ,,tropicielami przyrody".

Uroczystość Pasowania na ucznia

03.10.2021 21:47

Dokładnie miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego 1 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie dla uczniów klasy pierwszej czyli ,,Pasowanie na ucznia". Dzieci systematycznie przygotowywały się do swoich występów i z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień, kiedy będą mogły się zaprezentować, a następnie złożyć ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz zostać symbolicznie pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor.

W  tym dniu to pierwszoklasiści byli w centrum uwagi. Pięknie wyglądali w odświętnych ubraniach a swoimi występami udowodnili, że są już w pełni przygotowani do pełnienia roli ucznia. Płynne odśpiewanie hymnu państwowego, perfekcyjna recytacja wierszy, głośny i równy śpiew, gra na bum bum rurkach a także widowiskowy taniec ze słonecznikami napawały dumą i radością wychowawczynię  klasy a także Panią Dyrektor.
      Podczas uroczystości gościnnie wystąpiła Julia B. uczennica klasy 7A, która dedykowała wszystkim piosenkę o szczęśliwej siedmiolatce.

Wrażenia z uroczystości na długo pozostaną w pamięci naszych pierwszoklasistów i na pewno niejednokrotnie będą ją wspominać w kolejnych latach edukacji. Dużym zaangażowaniem wykazały się mamy z trójki klasowej, które zorganizowały zakup dla dzieci atrakcyjnych pamiątek, za co serdecznie dziękujemy.

wychowawczyni klasy I

Małgorzata Szewczyk

Dzień Chłopaka w klasie I A

03.10.2021 23:26

30 września obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Koleżanki zrobiły niespodziankę swoim kolegom i wręczyły im upominki przygotowane przez mamy z trójki klasowej. Zanim jednak chłopcy mogli się cieszyć tymi prezentami, zostali poproszeni o pokazanie swoich umiejętności sportowych i wykonanie przysiadów, pajacyków oraz zaśpiewanie piosenki. Wszystko się udało, więc nastąpiło wręczenie upominków i wspólna zabawa.

Dzień Głośnego Czytania w klasie I A

03.10.2021 23:25

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania gościliśmy w klasie bibliotekarza szkolnego, panią Annę Szwarnowiecką-Kopczę, która zapoznała uczniów z ideą tego dnia oraz przeczytała im pouczającą historię literacką.
      Dzieci słuchały z zainteresowaniem, a następnie brały udział w rozmowie na temat tej historii. Na pamiątkę tego spotkania każdy uczeń otrzymał kolorowy balonik .

DZIEŃ KROPKI W KLASIE I A

17.09.2021 07:40

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w Międzynarodowym Dniu Kropki, który przypada na 15 września. W obecnej sytuacji epidemicznej obchody tego Święta Kreatywności zostały zorganizowane oddzielnie w każdej klasie.

Na tą okazję uczniowie klasy pierwszej założyli ubrania w kropki, które następnie prezentowali podczas pokazu ,,Kropkowej mody". Obejrzeli także film o małej Vashti, która jako bohaterka książki stała się znana na całym świecie i wciąż inspiruje dzieci do twórczego działania oraz uwierzenia we własne możliwości. Podczas zajęć zaprezentowano także piosenkę na Dzień Kropki. Każde dziecko wykonało twórczą pracę plastyczną z wykorzystaniem kropkowego tła, co pomogło im stworzyć ciekawe i oryginalne prace. To był wesoły i twórczy dzień!

Kropka 3D w 1a

16.09.2021 13:23
      Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to niezwykły dzień. To święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Warto tego dnia przypomnieć historię Vashti, małej bohaterki książki ,,Kropka”. Dziewczynka była przekonana, że nie potrafi nic namalować, nie wierzyła w swoje możliwości...ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent.
      Tego dnia zdecydowanie nie mogło zabraknąć na zajęciach kropek..
      Na zajeciach infromatycznych pirwszoklasiści wyczarowali swoje piekne wirtualne kropki 3D.
      Zapraszamy do galerii: