Gdzie mieszka Królowa Śniegu? - praca grupowa uczniów klasy 3A

12.03.2024 09:58
      Baśń pt ,,Królowa Śniegu" H. CH. Andersena to lektura omawiana w klasie trzeciej. Uczniowie poznali fragmenty tej baśni i na jej podstawie wypowiadali się o głównych bohaterach, o skutkach działania odłamków lustra oraz o sile przyjaźni, która potrafi ,,odczarować" skamieniałe serce. Na zakończenie zaplanowano wykonanie prac przestrzennych  przedstawiających pałac Królowej Śniegu.
                      Dzieci pracowały w kilkuosobowych grupach, łącząc się na zasadzie losowania. Była to kolejna praca grupowa uczniów, więc doskonale umieli podzielić się zadaniami oraz opracować strategię działania. Mieli kilka dni na przygotowanie materiałów, więc wszystko przebiegało spokojnie i zgodnie z planem. Podczas wykonywania prac bardzo się angażowali i zależało im na końcowym efekcie. Można było obserwować zgodną współpracę i radość ze wspólnie wykonanego zadania. Każda grupa ukończyła zadanie a wszystkie prace zostały umieszczone na klasowej wystawce.

,,Bezpieczne ferie’’ – spotkanie z naszym dzielnicowym.

29.01.2024 09:14
      Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla klas 1-3 z funkcjonariuszem Policji Panem Robertem Polakiem. Stróż prawa przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się podczas ferii. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Uczniowie przypomnieli sobie pod jakie numery należy zadzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Zabawa karnawałowa klas 1-3

29.01.2024 08:59
      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości i przeżyć.
      Tak też było u nas w dniu 25 stycznia. Na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej pojawiły się kolorowe postaci . Niektórzy uczniowie przebrani byli za bohaterów bajek. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Uczniowie ze starszych klas przygotowali zabawy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tej zabawy.

Koledowanie i wigilia w 3a

29.12.2023 09:00
      Koledowanie i wigilia w 3a

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 3A

21.12.2023 11:37

Święta tuż, tuż, więc postaraliśmy się, aby udekorować klasę, wykonać ozdoby świąteczne na Kiermasz Szkolny oraz ozdobić pierniczki. Dziękujemy mamie Maszy za pomoc w zimowym malowaniu na oknach,  a także mamie Kuby i Radka za upieczenie pierniczków. Zakupiliśmy także różne ozdoby na kiermaszu charytatywnym, przez co włączyliśmy się w pomoc potrzebującym. Przed nami jeszcze klasowa wigilia!

Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I-III

07.12.2023 14:11

6 grudnia zawitał w naszej szkole wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekali uczniowie klas I-III . Cóż to była za radość i wielkie emocje. Dzieci na powitanie zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane piosenki oraz mówili wiersze dla Niego. Po krótkiej rozmowie nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Była również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

Uczniowie klasy 3A korzystają z uroków zimy!

07.12.2023 14:10
      Gdy tylko zimą jest śnieg, można zorganizować ciekawe zabawy, które zawsze są dla dzieci doskonałą rozrywką. Korzystając z pięknej zimowej pogody udaliśmy się na pobliską górkę, aby wspólnie cieszyć się i bawić podczas zjeżdżania  na sankach, ślizgaczach, czy jabłuszkach.
        Na początku zostały ustalone zasady bezpiecznej zabawy, a następnie rozpoczęła się zimowa frajda. Było widać radosne buzie dzieciaków a dookoła roznosiły się okrzyki i głośny śmiech. Dzieci pożyczały i wymieniały się swoim sprzętem. Czasem zdarzały się upadki, ale to też było okazją do śmiechu.
                      Cieszymy się, że udało nam się zorganizować taką zimową zabawę, bo nie zawsze jest odpowiednia ilość śniegu oraz sprzyjające warunki pogodowe.