• Gdzie mieszka Królowa Śniegu? - praca grupowa uczniów klasy 3A

• 12.03.2024 09:58
      • Baśń pt ,,Królowa Śniegu" H. CH. Andersena to lektura omawiana w klasie trzeciej. Uczniowie poznali fragmenty tej baśni i na jej podstawie wypowiadali się o głównych bohaterach, o skutkach działania odłamków lustra oraz o sile przyjaźni, która potrafi ,,odczarować" skamieniałe serce. Na zakończenie zaplanowano wykonanie prac przestrzennych  przedstawiających pałac Królowej Śniegu.
                        Dzieci pracowały w kilkuosobowych grupach, łącząc się na zasadzie losowania. Była to kolejna praca grupowa uczniów, więc doskonale umieli podzielić się zadaniami oraz opracować strategię działania. Mieli kilka dni na przygotowanie materiałów, więc wszystko przebiegało spokojnie i zgodnie z planem. Podczas wykonywania prac bardzo się angażowali i zależało im na końcowym efekcie. Można było obserwować zgodną współpracę i radość ze wspólnie wykonanego zadania. Każda grupa ukończyła zadanie a wszystkie prace zostały umieszczone na klasowej wystawce.