Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/dx2X2rNDh6z3rQdx6
W dniu 17 maja gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie KERIN, których członkowie przeprowadzili żywe lekcje historii w dwóch grupach wiekowych dla dzieci przedszkolnych i klas II-III oraz dla uczniów klas IV-VI.
Tym razem zostaliśmy uraczeni gawędą o wielkim królu, ostatnim wielkim Piaście - Kazimierzu Wielkim. Opowieść rozpoczyna się od czasów jego odważnego ojca. Zobaczyliśmy koronację Władysława Łokietka, jego zmagania pod Płowcami i ostatnie słowa na łożu śmierci. Na scenie pojawił się Kazimierz Wielki świetnie grany przez uczniów w obydwu grupach wiekowych. Byli też rycerze przebrani w zbroje, pokaz sztuki walki mieczami oraz dokładny opis ubioru rycerza w tamtych czasach.
Jak każde spotkanie z bractwem KERIN, także i to porwało i zafascynowało uczniów, którzy mogli się mentalnie przenieść w dawne czasy i "posmakować" dziejowych wydarzeń z pasją przekazanych przez rycerzy bractwa





.jpg)

.jpg)

.jpg)




