"Starsi czytają młodszym"- akcja czytelnicza w przedszkolu

16.11.2019 21:05

W ramach szkolnej  akcji czytelniczej „Starsi czytają młodszym”, uczniowie należący do aktywu bibliotecznego z klas 6-8 przybliżali najmłodszym milusińskim bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany GANG SŁODZIAKÓW”

Najmłodsi z dużym zaciekawieniem słuchali starszych kolegów i koleżanek oraz odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów. Celem akcji była promocja czytelnictwa, ale również integrowanie starszych uczniów z młodszymi oraz dawanie im dobrego przykładu.

Dzień Marchewki

15.11.2019 10:55
      14.11.2019 r obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Dzień Marchewki". Z tej okazji wszystkie dzieci z przedszkola spotkały się na wspólnej  " marchewkowej "zabawie. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry, zabawy przy muzyce i ze współzawodnictwem. Dzieci śpiewały i tańczyły do piosenki: " Na marchewki urodziny", był również teatrzyk kukiełkowy: " Na straganie". Dzieci rozwiązywały zagadki o warzywach oraz wykonały " Marchewkowe kukiełki". Na drugie śniadanie dzieci chrupały smacznie marchewki. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i konieczności spożywania warzyw i owoców.

Święto Niepodległości w przedszkolu

14.11.2019 11:02
      W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Podczas występu dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Głównym celem apelu było rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny.
    • Przedszkolaki Do Hymnu

08.11.2019 13:08

Dzieci z naszego przedszkola i uczniowie szkoły, wraz z nauczycielami i pracownikami a także rodzicami (razem ok. 350 osób), po raz drugi już wspólnie, gromko i z ogromnym wzruszeniem odśpiewali nasz hymn narodowy.
      Takie chwile są bezcenne!

Bądźmy razem w tym dniu!
      Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

.

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczno-ekologicznego „Kwiatek"

07.11.2019 15:13

06 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-ekologiczny „Kwiatek”. Jedenaście przedszkoli wzięło udział w siódmej edycji konkursu ekologicznego, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 12 przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

Dwadzieścioro dwoje dzieci otrzymało dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jasło. Nagrody wręczyła pani dyrektor Gabriela Zdunek-Gajda i pani wicedyrektor Ewa Wątroba. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę i dyplom.

Dzieci z grupy „Plastusie” przedstawiły program artystyczny o ekologii. Dzieci zaprezentowały stroje z dodatkami ekologicznymi. Dziewczynki nosiły kokardy, a chłopcy krawaty wykonane z papieru toaletowego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zagadki o kwiatach. Słodki poczęstunek umilił pobyt laureatów.