Jasełka i Wigilia w przedszkolu

19.12.2019 13:49

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
      Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka przygotowane przez najstarszą grupę Plastusie.
      Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie, dzieci.

Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Mikołaj odwiedził nasze przedszkole!

06.12.2019 14:07
      Siedzę cichuteńko
      patrzę na okienko
      poruszyły się zasłonki!
      chyba już go widzę!
      chyba już go słyszę, zabrzęczały
      jego sanek dzwonki
      Dzyń. Dzyń. Dzyń
      Mikołaju Święty
      Dzyń. Dzyń, Dzyń
      przynieś nam prezenty!

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały .

Powitaliśmy  Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.
      Cieszymy się, że  Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku

Galerie zdjęć (kliknij w zdjęcie):

Grupowe zdjęcia (sa też w zakłądkach grupowych):
                               Krasnale:                              Misie:

Biedronki:                                   Plastusie
        :

Andrzejki w przedszkolu

29.11.2019 14:23
      29.11.2019 w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa.W duszkowej scenerii dzieci dowiedziały się o dawnych tradycjach jakimi były m.in. Andrzejki. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspólnie, tańczyły, śpiewały. Miło jest przebywać ze sobą. Dostarczyło to wszystkim wiele radości i uśmiechu.

25.11.2019 13:51
      25.11. swoje święto obchodzi najmilsza zabawka na świecie, najmilszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny "Miś".
      W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzisiaj Święto Pluszowego Misia. Dzieci słuchały historii powstania pluszowego misia, były zabawy integracyjne, zabawy ze śpiewem i taneczne. Było bardzo miło i wesoło.

Biedronki i Plastusie na lekcji przyrody

21.11.2019 14:54

Najstarsze przedszkolaki  wzięły udział w żywej lekcji przyrody. Opiekun węży w interesujący sposób opowiadał o zwyczajach tych niezwykłych gadów.  W ciągu godziny lekcyjnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia węży: gdzie żyją, czym się odżywiają, jak polują, w jaki sposób odbierają informacje z otoczenia  oraz dlaczego zrzucają naskórek.

Najciekawszym odkryciem było, że skóra węży jest sucha i ciepła, gdyż jest ona pokryta łuskami, które odbijając światło sprawiają wrażenie mokrej. Ciekawostką było również, że przyjmują one temperaturę otoczenia. Największym atutem spotkania było umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Każdy mógł dotknąć, pogłaskać węża, a nawet owinąć go na szyję.  Wśród przywiezionych okazów znalazły się m. in.: boa dusiciel, pyton siatkowy, wąż zbożowy, lancetogłów meksykański i wąż chiński.

Dzięki Marysi, Nikoli, Lilianie i Piotrowi- bo tak nazywali się nasi goście - węże, wiemy już, że ten niezwykły gatunek nie lubi hałasu, gwałtownych ruchów, ma ciepłą i delikatną skórę. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń na dalszą część dnia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nietypowe lekcje przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjeć: