Plastusie pożegnały przedszkole

19.06.2019 12:20

„Dzieciństwo ma zaledwie kilka lat
      i krótkie spodnie w kratkę.
      Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr,
      A w buzi czekoladkę.”

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.

18 czerwca  dzieci z grupy ,,Plastusie" i "Biedronki" przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Rodzice natomiast złożyli podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych.
      Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE!
      Galeria: Pożegnanie Plastusiów

Konkurs na zbiórkę zużytych baterii.

17.06.2019 10:42
      Nasze przedszkole wzięło udział w XXI już edycji konkursu "Zbiórka zużytych baterii". Przedszkolaki łącznie zebrały 4164 baterie.
      Pierwsze miejsce zdobyła Laura Warżel 610 sztuk
      Drugie miejsce Olivier Lejkowski 450 sztuk
      Trzecie miejsce Hubert Brągiel 395 sztuk

Zwycięzcy otrzymali nagrody  i pamiątkowe dyplomy.

Jestem strażnikiem przyrody

15.04.2019 09:55

Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Paniami ze Straży Miejskiej.
      Utrwaliły swoje wiadomości na temat dbania o środowisko, a w szczególności jak prawidłowo segregować odpady.
      Galeria: Jestem strażnikiem przyrody

Ksiądz Biskup z wizytą w przedszkolu

10.04.2019 12:01
      W ramach wizytacji kanonicznej tutejszej parafii przedszkolaków odwiedził Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Przedszkolaki przywitały Księdza Biskupa wierszem i piosenką, wręczyły samodzielnie wykonany kwiat i biedroneczkę.
      Po powitaniu Ksiądz Biskup nawiązał z dziećmi miłą i serdeczną rozmowę a nastepnie udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
      Na koniec wręczył dzieciom pudełko słodyczy.
      Galeria: Wizyta Ks. Biskupa w przedszkolu

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

22.03.2019 11:38
      W tym dniu odbył się konkurs literacko - plastyczny: " Wiosna za oknem". Prace plastyczne zostały wykonane przez dzieci w poszczególnych grupach techniką collage. Każda grupa prezentowała utwór o tematyce wiosennej. Miło spędziliśmy czas podczas zabaw integracyjnych. Każda grupa otrzymała dyplom oraz " żabkowe" słodkości.
      Galeria: Wiosna w przedszkolu