Pożegnanie karnawału w przedszkolu.

05.03.2019 14:54

W naszym przedszkolu 28 lutego w tłusty czwartek odbył się prawdziwy bal na pożegnanie karnawału.  Przybyła cała plejada bajkowych gwiazd: księżniczki, rycerze, wróżki, piraci, myszka Minnie, spider-man, że nie sposób wszystkich wymienić. Przy gorących rytmach muzyki bawiliśmy się do samego obiadku. W karnawale to są bale!
      Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów.
      Galeria: Bal karnawałowy

Wyniki "Ogólnopolskiego konkursu plastycznego - Moje ulubione zwierzatko leśne"

01.03.2019 08:04

Wyniki kokursu:

I miejsce: Dawid Konopka - Lat 6 , Przedszkole nr  16, Żory

II miejsce: Wiktor Paździor lat 5- Przedszkole Samorządowe nr 83 w Białymstoku.

III miejscce - Weronika Najuch - lat5, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

IV miejsce - Iga Chomańska - lat 5, Przedszkole nr 2 w Nowym Targu

Specjalna nagroda dyrektora:
      Mateusz Kufel - lat 4, Przedszkole Miejskie nr 12 w Jsśle

Gratulujemy!!!

Oczyszczacze powietrza w przedszkolu

28.02.2019 11:53

Nasze przedszkole zostało wyposażone w  oczyszczacze powietrza, które chronią dzieci m.in. przed smogiem, grzybami, bakteriami, czy wirusem grypy.

Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb naszych 80 metrowych sal przedszkolnych. W ciągu każdej godziny są w stanie trzykrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie.

Oczyszczacze są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m. in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Co nie bez znaczenia, są ciche, dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę.

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, których może być przyczyną, w tym m. in. alergią.

Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się nowym mieszkańcom sal, które ku naszemu zdziwieniu, zaraz po uruchomieniu świeciły na czerwono, później na żółto co oznaczało złe powietrze.
      Była to również okazja do rozmowy z dziećmi o powietrzu, jego jakości i problemach związanych z zanieczyszczownym powietrzem.

Dzisiaj już po jednym dniu filtracji mamy w przedszkolu czyste powietrze!

Galeria: Czyste powietrze

Aniołkowe granie w JDK

01.02.2019 11:23
      Dzieci z grupy Biedronki i Plastusie wzięły udział  w  zbiórce darów dla dzieci z Domu Dziecka w Wolicy.Podsumowaniem akcji był koncert charytatywny w JDK-u "Aniołkowe granie"- montaź słowno -muzyczny w wykonaniu dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola oraz uczniów z PSM w Jaśle.
      Galeria: Aniołkowe granie

Babciom i dziadziom!

21.01.2019 19:31
      Kochane babcie i dziadkowie.
      W dniu Waszego święta życzymy zdrowia i radości oraz pociechy  z najlepszych wnucząt na świecie! :)
      Ps. Nie zapomnieliśmy o Was!:)​​ W związku z dużą nieobecnością dzieci w przedszkolu zaprosimy Was na spotkania z wnukami w najbliższym terminie.