• ZAWIESZENIE ZAJEC

Dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle
        z dnia 11 marca 2020r. w sprawie zawieszenia zajęć

Na podstawie:
        Art. 18 ust.2 rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych placówkach zarządzam co następuje:

1

Po uzyskaniu informacji od Ministra Edukacji Narodowej

Zawieszam

wszystkie zajęcia w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle

(Przedszkole Miejskie nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 6 )

w dniach od 12.03 do 25.03.2020r.

ze względu na zagrożenie epidemiologiczne – KORONAWIRUS.

2.

Wyjątkowo dla dzieci, które nie będą miały opieki 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu                i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, ale jeśli sytuacja tego nie wymaga proszę o przestrzeganie zawieszenia;

3.

Zawieszenie zajęć jest związane z kwarantanną domową, uczeń nie powinien wychodzić z domu bez uzasadnionej przyczyny oraz dostosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN.

4

Aby nadchodzący czas w pewnym stopniu wykorzystać na naukę proszę spodziewać się od nauczycieli  poszczególnych przedmiotów będą przesyłane zdalnie różne formy zajęć edukacyjnych na szkolnej  platformie współpracy online Google Classroom, dzięki której użytkownicy mogą tworzyć grupy powiązane z konkretnymi zajęciami i w nich uczestniczyć. Za pomocą Classroom uczniowie mogą wyświetlać i przesyłać zadania oraz otrzymywać oceny od nauczycieli. Do tego celu uczniowie wszystkich klas mają przygotowane  indywidualne adresy mailowe i za ich pomocą będą uczyć się z nauczycielami. Prosimy pilnie śledzić dziennik elektroniczny.

Proszę nie utożsamiać nadchodzących dni z okresem wakacji.

5

Sekretariat szkoły będzie czynny każdego dnia w godzinach 8.00 – 12.00.

6.

Rodzicom,  którzy mają dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje  zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;