Klasa 2a
Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem – niezwykła podróż przez literaturę i świat
19.11.2024 09:5818 listopada uczniowie klas 2 i 3 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wydarzenie zorganizowano w ramach programu „Biblio(TEKA) rozmaitości – pora na czytanie”.
Marcin Kozioł to autor wielu książek dla dzieci, a jednocześnie zapalony podróżnik i pasjonat życia. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać nie tylko jego twórczość, ale także fascynujące fakty z życia pisarza. Marcin Kozioł odwiedził ponad 60 krajów, występował przed królową Elżbietą II i przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora mediów elektronicznych National Geographic Polska.
Podczas spotkania uczniowie poznali sympatycznego wombata Maksymiliana, bohatera serii nagradzanych książek autora. Szczególną uwagę poświęcono książce „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”, której akcja rozgrywa się w Bhutanie – niezwykłym królestwie w Himalajach. Dzieci dowiedziały się nie tylko o geografii i kulturze Bhutanu, ale także poznały wiele ciekawostek o zwierzętach, zwłaszcza wombatach.
Marcin Kozioł w niezwykle interesujący sposób opowiadał o swoich książkach oraz o historiach i inspiracjach, które towarzyszyły ich powstawaniu. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.
To wartościowe wydarzenie z pewnością zachęciło młodych czytelników do sięgania po książki oraz rozwijania pasji czytelniczej. Była to inspirująca lekcja literatury i odkrywania świata, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Warsztaty kulinarne – nauka i zabawa w jednym.
19.11.2024 09:35W ramach zajęć kształtujących kreatywność uczniowie rozwijali swoje umiejętności praktyczne i społeczne, przygotowując sałatki warzywne i owocowe. Zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze, łącząc naukę z dobrą zabawą.
Podczas warsztatów dzieci uczyły się podstaw kulinarnych, takich jak mycie, obieranie, krojenie, mieszanie składników oraz estetyczne podawanie potraw. Szczególną uwagę zwrócono na higienę pracy i bezpieczeństwo przy używaniu narzędzi kuchennych. Nie zabrakło również nauki zasad nakrywania do stołu.
Zajęcia były okazją do nauki współpracy oraz wspólnego spędzania czasu przy posiłku. Zwieńczeniem pracy uczniów było wspólne biesiadowanie, które przyniosło wiele radości i satysfakcji.
Płyta Sapera- pamiętamy!
07.11.2024 09:28Uczniowie klasy 2a odwiedzili Płytę Sapera – miejsce pamięci, które upamiętnia żołnierzy poległych przy rozminowywaniu okolicznych pól po zakończeniu II wojny światowej.
Dzieci zapaliły znicze i minutą ciszy oddały hołd saperom.
Była to niezwykła, krótka lekcja historii, która pozwoliła uczniom bliżej poznać wydarzenia sprzed lat, związane z naszą najbliższą okolicą., Apteczka Skarbów – jak leczyć rany duszy
30.10.2024 13:24Uczniowie klasy 2 zakończyli I część programu ,, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. W ramach projektu uczestniczyli w serii zajęć ,, Apteczka Skarbów – jak leczyć rany duszy”, które miały pomóc im w zrozumieniu własnych emocji, radzeniu sobie z trudnościami oraz budowaniu pozytywnych relacji. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać i nazywać swoje emocje i potrzeby. Zrozumieli, czym są wartości i co cenimy w życiu. Uczniowie kształtowali również odporności na trudne sytuacje i zranienia emocjonalne. W tej części programu dzieci stworzyły ,, Apteczkę Skarbów” , w której będą znajdowały się różne pozytywne zasoby i sposoby reagowania na emocje . Dzięki niej dzieci będą potrafiły odnaleźć sposób na poprawę samopoczucia. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w projekcie edukacyjnym i wykazują duże zainteresowanie. Możliwość tworzenia własnych Apteczek sprawiła ogromną frajdę wśród wszystkich.Jesienne prace w 2a
10.10.2024 11:46W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II radośnie powitali nową porę roku – jesień. Tydzień upłynął pod znakiem jesiennych prac technicznych i plastycznych, a także zgłębiania wiedzy o przyrodzie i codziennych pracach ludzi o tej porze roku. Na zajęciach technicznych uczniowie tworzyli jesienne drzewa, wykorzystując różnorodne materiały Wokół drzew rozmieszczali ,,dary jesieni’’- żołędzie, kasztany, liście i inne symbole kojarzące się z tą porą roku. Każdy z uczniów wykazał się dużą kreatywnością, a prace te wprowadziły piękną, jesienną atmosferę w naszej klasie. Podczas lekcji plastyki uczniowie poznawali technikę odbijania liści . Przy pomocy kolorowych farb , poznając barwy podstawowe i pochodne stworzyli piękne odbijanki liści takich jak klon, dąb czy kasztanowiec. Efekty pracy były barwne i niezwykle realistyczne. Ponadto uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o pracy w ogrodzie i na polu jesienią. Poznali jakie prace są wykonywane , jak się zbiera plony oraz jakie narzędzia są używane. Dowiedzieli się również o typowych jesiennych zawodach , takich jak rolnik czy sadownik, których praca jest niezwykle ważna w tym okresie. Uczniowie stworzyli również kącik przyrodniczy ,, Dary jesieni”