• Warsztaty ceramiczne w skansenie Archeologicznym Karpacka Troja

• 22.04.2024 14:28
      •  Uczniowie klasy szóstej na lekcjach plastyki omawiali tematykę dotyczącą rzeźby. Na zakończenie tego działu zaplanowano warsztaty ceramiczne organizowane przez Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Celem warsztatów było zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej naszego regionu oraz zapoznanie z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia w glinie.
                    Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką warsztatów. Większość z nich wykonała prace zgodnie z instruktażem prowadzącej warsztaty, a niektórzy stworzyli własne formy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie dokładali starań, aby ich prace były wykonane dokładnie i starannie. Widać było skupienie na ich twarzach, a także radość z tworzenia czegoś własnego. Każdy wykonał kilka form, które po wysuszeniu zostaną przywiezione do szkoły, a następnie dowolną techniką ozdobione i udekorowane.
         Małgorzata Szewczyk