• Warsztaty Bezpieczeństwa nad Wodą i Pokazy Ratownicze

• 26.02.2024 09:42
      • Dnia 21 lutego uczniowie klasy 6a, wzięli udział w wyjątkowych warsztatach związanych z bezpieczeństwem nad wodą oraz pokazach ratowniczych na Jasielskiej Pływalni, zorganizowanych przez Polski Instytut Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 rano. Wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą, pełni entuzjazmu i gotowi do nauki. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy serdecznie przywitani przez organizatorów, którzy przygotowali dla nas bogaty program.

Warsztaty rozpoczęły się od teoretycznej części, podczas której dowiedzieliśmy się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, jak również o zagrożeniach związanych z kąpielami w otwartych wodach. Ekspert z Polskiego Instytutu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przekazał nam wiele przydatnych informacji, które mogą okazać się niezwykle istotne w sytuacjach awaryjnych.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Pod okiem doświadczonych ratowników, dwóch ochotników miało możliwość przećwiczyć podstawowe techniki ratownicze, takie jak rzuty ratunkowe czy udzielanie pierwszej pomocy. Ćwiczenia te nie tylko sprawiły nam wiele frajdy, ale również dały nam pewność siebie w sytuacjach awaryjnych nad wodą.

Najbardziej emocjonującą częścią wydarzenia były jednak pokazy ratownicze. Specjaliści zademonstrowali nam swoje umiejętności w akcjach ratowniczych na wodzie, używając różnorodnego sprzętu ratunkowego. Widok ratowników w akcji był niezwykle imponujący i zachęcał nas do podjęcia nauki pływania oraz zdobycia wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego.

Po zakończeniu warsztatów i pokazów, wszyscy uczestnicy wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowej wiedzy. Warsztaty związane z bezpieczeństwem nad wodą i pokazy ratownicze na Jasielskiej Pływalni były nie tylko edukacyjne, ale także niezapomnianym przeżyciem, które z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.

Dziękujemy Polskiemu Instytutowi Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia oraz wszystkim ratownikom za ich poświęcony czas i cenne nauki, które przekazali nam podczas warsztatów.