• OWOCOWE SZASZŁYKI  „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
      • OWOCOWE SZASZŁYKI „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 28.03.2019 10:43
      • Owocowe szaszłyki to kolejne warsztaty kulinarne w klasie 1A, 2A i 2B, które robiliśmy realizując program edukacyjno –żywieniowy „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Owocowe szaszłyki to pożywne, smaczne, zdrowe i kolorowe  przekąski dla każdego -  małego dziecka i dorosłego człowieka. Łatwe i szybkie w przygotowaniu. I mogą łączyć pokolenia we wspólnych przygotowaniach posiłków.  Zachęcamy do rodzinnych spotkań w kuchni i wspólnego „gotowania”.

Składniki: kiwi, banany, cytryna, mandarynki, rodzynki, świeża mięta, patyczki do szaszłyków.

Wykonanie: Owoce dokładnie myjemy. Kiwi obieramy i kroimy w dużą kostkę. Banany i jabłka po obraniu kroimy w grube plastry i polewamy sokiem z cytryny, żeby nie ściemniały. Mandarynki dzielmy na cząstki i pozbywamy się białych „niteczek”. Na patyczek nabijamy po kolei wybrany owoc i przekładamy listkiem świeżej mięty.  Smacznego!
        Galeria: Szaszłyki

Wych. klas: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka