• Woda smakowa - 1a

• 21.12.2020 14:28
      • Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

W bieżącym tygodniu w klasie 1A podczas zajęć zdalnych realizowaliśmy scenariusz opracowany  przez Fundację „Szkoła na Widelcu” -  „Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?” Obejrzeliśmy film edukacyjny „Nawodnianie”, który  zachęcał uczniów do przygotowania wody smakowej.

W swoich domach uczniowie do wody dodawali sok ze świeżo wyciśniętej cytryny, listki mięty, plastry pokrojonej pomarańczy, ćwiartki truskawek, maliny, kiwi i inne owoce. Można też dodać arbuza i owoce leśne. Samodzielnie przygotowana woda wyśmienicie im smakowała.

Woda stanowi średnio60% masy naszego ciała i jest niezbędna do życia. Nie zawiera żadnych dodatków, nie ma cukru, a tym samym kalorii. Pełni ogromną rolę w naszym organizmie. Przede wszystkim gasi pragnienie i doskonale nawadnia. Jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych. Reguluje temperaturę naszego ciała. Pełni funkcję ochronną i nawilżającą. Nawet niewielkie odwodnienie ma konsekwencje dla zdrowia i jest najczęstszą przyczyną spadku wydajności i wytrzymałości podczas ćwiczeń fizycznych. Musimy wypijać 1,5 litry wody dziennie, czyli 6 szklanek, a w upalne dni i podczas wysiłku fizycznego ilość wypijanej wody należy zwiększyć.

Wodę smakową wykonali: Emilka Ch., Lena, Iga, Oskar, Julia, Wiktor, Nikola, Szymon i Laura.

PROSTE I SZYBKIE W WYKONANIU, BARDZO TANIE I ZDROWE, A JAK SMAKUJE!!!WSZYSTKIM POLECAMY.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka