• „Poszukiwacze źródeł dobrego jedzenia”

• 14.03.2019 10:57
      • „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” - SPOTKANIE Z SZEFOWĄ NASZEJ SZKOLNEJ KUCHNI PANIĄ EWĄ

Jako poszukiwacze źródeł dobrego jedzenia zorganizowaliśmy spotkanie z Panią Ewą – szefową naszej szkolnej kuchni. W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytania:

• Gdzie szukać dobrego jedzenia?
        • Jak poznać dobre jedzenie?
        • Co jest dobre dla naszego organizmu i dlaczego?

Pani Ewa specjalnie dla dzieci z klasy 1A, 2A i 2B upiekła swojski chleb i posmarowała go masłem. Dzieci bardzo chętnie się nim częstowały i zajadały z wielkim apetytem. Zachęcała uczniów do gotowania, pieczenia, przygotowywania posiłków i potraw wspólnie z rodzicami.

Proponowała, żeby dzieci wspólnie z rodzicami zakładały przydomowe ogródki i hodowały warzywa, zieleninę i owoce. Namawiała do robienia własnych dżemów, konfitur i przetworów. Zaznaczyła, że te własne wyhodowane warzywa i owoce mogą różnić się wielkością i wyglądem od tych „sklepowych”, ale na pewno są zdrowsze.

Pani Ewa przyniosła również ze sobą opakowanie ekologicznych jajek. Niektóre z dzieci po raz pierwszy widziały takie opakowanie. Zauważyły, że na pierwszy rzut oka niczym te jajka nie różnią się od innych. Gdy poznały zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, to zrozumiały, że te jajka są na pewno zdrowsze.

Szefowa kuchni  i dzieci zadawały sobie nawzajem pytania i szukały poprawnych odpowiedzi. Dalsza część pogadanki dotyczyła produktów korzystnych dla naszego zdrowia. Podsumowując w trakcie tego spotkania uczniowie znaleźli odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za spotkanie i za cenne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania.

Galeria: Poszukiwacze dobrego jedzenia

Koordynator – Małgorzata Mroczka