• Jabłkowo-orzechowe kanapki w Ia

• 01.02.2019 14:27

Dzięki takim zajęciom jak te, jabłka wzbudziły w oczach dzieci nieoczekiwany zachwyt i podbiły na nowo ich serca  a właściwie apetyt na nie. Przy niewielkim nakładzie pracy i czasu poświęconego na przygotowywanego posiłku, uczniowie szybko otrzymali efekt końcowy - smaczną “Jabłkowo - orzechową kanapkę". Jabłka jak wiadomo, bardzo dobrze nadają się właśnie do wyczarowywania z nich takich  łatwych i szybkich przekąsek na co dzień. Nęcą zapachem, kolorem, smakiem, nie trzeba ich obierać,są wygodne i trwałe w przechowywaniu. Co więcej, mają szerokie zastosowanie, zarówno na słodko, jak i w potrawach mięsnych. Ich najbardziej rozpoznawalną zaletą jest mała zawartość kalorii. W zestawieniu ze szklanką jogurtu owocowego, przeciętne jabłko nokautuje swojego mlecznego rywala w stosunku 94 kcal do 225 kcal. To znakomite źródło witaminy C, beta-karotenu i potasu zostało smacznie schrupane przez uczniów na drugie śniadanie.
        Wystarczyło, że dzieci pokroiły jabłka na grube plastry, posmarowały masłem orzechowym i po wierzchu posypały dowolnymi  według własnego uznania bakaliami, nasionami lub pestkami.
        Miło było usłyszeć stwierdzenie,że zrobią sobie takie same kanapki w domu!

Galeria: Jabłkowo-orzechowe kanapki