• SMOOTHIE BOWL Z MUSEM TRUSKAWKOWYM

• 21.12.2020 13:58
      • Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Uczniowie z klasy 1A realizują program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu na zajęciach zdalnych. Wszyscy wykonali interaktywne ćwiczenie - piramida zdrowego Żywienia i Stylu Życia. A różnorodne potrawy przygotowują w domu pod czujnym okiem rodziców.

Tym razem przygotowali smoothie bowl z musem truskawkowym.

Przepis: jogurt naturalny, mleczko kokosowe, nasiona chia (wcześniej połączyć z jogurtem lub sparzyć wrzącą wodą na godzinę przed spożyciem).
        Wszystko razem połączyć za pomocą blendera. Truskawki (wiśnie, maliny, mieszanka kompotowa, owoce egzotyczne - mogą być świeże lub mrożone) zmiksować. Do pucharków nakładamy porcję gęstego jogurtu z chia, a na to mus truskawkowy i pokrojone owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, banany oraz dodatki, jak orzechy, pestki dyni, nasiona słonecznika, rodzynki, suszone morele i wiórki kokosowe. A całość można ozdobić miętą.
        COŚ PYSZNEGO!
        Pracę kulinarną wykonali: Iga, Laura, Szymon, Lena i Michał.
        Serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom za realizację programu.
        Wychowawca: Małgorzata Mroczka