• EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

• 16.11.2020 11:19
      • ZIELONY KOKTAJL - 1A
        Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu
        8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Podczas zajęć zdalnych uczniowie obejrzeli filmy opracowane przez Fundację Szkoła na Widelcu: "Skąd się bierze jedzenie?"  i  "Mądre zakupy". Podjęli decyzję, że znów chcieliby coś kulinarnego i zdrowego przygotować w swoich domach. Wykonali pod opieką dorosłych dla siebie i swoich bliskich  pyszny zielony koktajl ze szpinaku, banana, ananasa, soku z cytryny i wody.
        Uczyli się w sklepie wyboru świeżych i odpowiedniej jakości produktów, właściwego mycia owoców, obierania, krojenia, blendowania i degustowania. Cieszy nas również fakt, że nasz uczeń Szymon pokusił się na zamianę szpinaku na jarmuż ze swojego przydomowego ogródka, a w dodatku bardzo mu ten zielony napój smakował. Zadanie kulinarne wykonali: Emilia Ch., Iga, Nikola, Szymon, Emilia M, Lena, Filip, Michał i Karol.
        Serdecznie dziękuję dzieciom oraz Rodzicom za zorganizowanie swojemu dziecku warsztatu pracy.
                                                     Wychowawca: Małgorzata Mroczka