• „CAPRESE Z KOLOROWYMI POMIDORAMI I ROSZPONKĄ” – klasa 3B

• 18.02.2020 10:00
      • Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Czwartego lutego we wtorek klasa 3B realizowała kolejne warsztaty kulinarne „Caprese z kolorowymi pomidorami i roszponką”.

Uczniowie podzielili się produktami, które należało przynieść na zajęcia i zadaniami. Po przygotowaniu miejsca pracy jedni uczniowie myli pomidory i roszponkę, a inni rozkładali małe salaterki i miseczki.

Roszponkę umieścili na dnie salaterek. Potem pokroili mozzarelę w półksiężyce, a pomidory w zależności od wielkości i kształtu na połówki lub kostkę, i ułożyli kolejno na roszponkę. Jeden z uczniów starł parmezan, piękne wiórki sypały się z tarki. Wiórkami parmezanu uczniowie posypali produkty w miseczkach.

Dziewczynki pokroiły orzechy. Do nich dodaliśmy umyte listki bazylii, oliwę z oliwek extra vergine, pieprz i sól. Z tych składników wykonaliśmy dressing „orzechowy”, którym polaliśmy przygotowaną sałatkę. A całość posypaliśmy uprażonym na patelni słonecznikiem.

Tak przygotowane CAPRESE dzieciom bardzo smakowało. Określiły sałatkę  jako smaczną, zdrową, delikatną, a nawet lekką. Po prostu pyszną!

Następnie opisały swoją pracę tworząc wypowiedź pisemną.                                         Podobne warsztaty odbędą się w pozostałych młodszych klasach. Życzymy Wam smacznego!

Wszystkim Uczniom z klasy 1A, 2A, 3A 3B,  Rodzicom i Wychowawcom dziękuję  za współpracę.

Koordynator – Małgorzata Mroczka