• WODA SMAKOWA  warsztaty kulinarne – „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
      • WODA SMAKOWA warsztaty kulinarne – „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 20.12.2019 12:01
      • W bieżącym tygodniu w klasach młodszych realizowaliśmy zajęcia według scenariusza opracowanego przez Fundację „Szkoła na Widelcu” -  „Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?”
           Nasi uczniowie już kilka lat temu zrezygnowali z przynoszenia do szkoły pepsi, coli, wody kolorowej i gazowanej. Przynoszą czystą wodę w butelkach, ale też mogą uzupełnić sobie wodę w butelce korzystając z dystrybutorów wody znajdujących się w szkole.

Obejrzeliśmy  film „Nawodnienie”, którym zachęciliśmy uczniów do przygotowania wody smakowej. W swoich klasach uczniowie do wody dodawali sok ze świeżo wyciśniętej cytryny, listki mięty, plastry pokrojonej pomarańczy, ćwiartki truskawek, maliny, a nawet starty na tarce świeży ogórek.    Można też dodać arbuza i owoce leśne. Samodzielnie przygotowana woda wyśmienicie im smakowała. W ciąga dnia szkolnego dorobili sobie takiej wody i popijali ją z zachwytem.

WSZYSTKIM POLECAMY – PROSTE I SZYBKIE W WYKONANIU, BARDZO TANIE I ZDROWE, A JAK SMAKUJE!!!

Dlaczego warto pić wodę?

Woda stanowi średnio60% masy naszego ciała i jest niezbędna do życia. Nie zawiera żadnych dodatków, nie ma cukru, a tym samym kalorii. Pełni ogromną rolę w naszym organizmie. Przede wszystkim gasi pragnienie i doskonale nawadnia. Jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych. Reguluje temperaturę naszego ciała. Pełni funkcję ochronna i nawilżającą.  Nawet niewielkie odwodnienie ma konsekwencje dla zdrowia i  jest najczęstszą przyczyną spadku wydajności i wytrzymałości podczas ćwiczeń fizycznych. Musimy wypijać 1,5 litry wody dziennie, czyli 6 szklanek,, a w upalne dni i podczas wysiłku fizycznego ilość wypijanej wody należy zwiększyć.

Serdecznie dziękuję klasie 1A, 2A, 3A i 3B oraz wychowawcom za wyjątkowe warsztaty kulinarne.

Koordynator – Małgorzata Mroczka