•  ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI
      • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

• 06.12.2019 12:14
      • W bieżącym tygodniu wszystkie młodsze klasy przygotowywały świąteczne pierniczki. Nasze wspaniałe mamy przygotowywały ciasto, piekły pierniczki, a dzieci je ozdabiały lukrem, polewą,  posypką i pięknymi wzorami za pomocą pisaków cukierniczych.

Oto sprawdzony przepis:

50 dag mąki

20 dag cukru pudru

20 dag miodu

12 dag masła lub margaryny

1 całe jajko

1łyżeczka sody oczyszczonej

2 stołowe łyżki przypraw korzennych do piernika

Mąkę wymieszać z jajkiem. Miód, masło, cukier puder i przyprawę korzenną podgrzać do roztopienia się masła i ostudzić. Połączyć z mąką i jajkiem. Zagnieść ciasto, rozwałkować i wykrawać foremkami. Można piec od razu lub przechować w lodówce. Pieczemy w średnio nagrzanym piekarniku przez 7 – 10 minut. Jednak nie za długo, gdyż będą zbyt twarde i gorzkie. Doskonałe są po kilku dniach, gdy nabiorą wilgoci i zmiękną.

Zachęcamy do pieczenia, smakowania i obdarowywania się własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.

Serdecznie dziękujemy naszym wyjątkowym Paniom - mamom  uczniów z klasy 1A, 2A, 3A i 3B za upieczenie pierniczków.

Galerie klasowe

(kliknij w zdjecie) :

Koordynator programu: Małgorzata Mroczka.