• Wycieczka do Rzeszowa kl. IIa i IVa

• 03.12.2018 14:33
        • W czwartek 22 listopada uczniowie klasy II a i IV a wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to atmosfera była gorąca.

Pierwszym punktem wycieczki była  regionalna Telewizja Rzeszów. Zwiedziliśmy pomieszczenia,  do których zwykły widz nie ma na co dzień dostępu. Była to m.in. reżyserka oraz pomieszczenie montażu i emisji. Tam mogliśmy dokładnie przyjrzeć się jak powstają programy, które trafiają do naszych odbiorników.

Największą radość uczestnikom wycieczki sprawiła wizyta w studiu, z którego codziennie
          o godzinie 18:30 nadawane są Aktualności, a także wiele innych programów. Uczniowie mogli zająć miejsce prezenterów i przez chwilę  poczuć się prawdziwą „gwiazdą” telewizji. Największą niespodzianką dla naszych uczniów była wizyta dziennikarzy:  pani  Ilony Małek, pana Grzegorza Boratyna oraz pana Jacka Tutaka, którym zadawali wiele pytań. Dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z osobami pracującymi w telewizji.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dobranocek. Dzieci, a także opiekunowie przenieśli się w świat dobranocek, które niezmiennie od kilkudziesięciu lat są wyświetlane o tej samej porze, czyli  o godzinie 19-tej.

W kolekcji muzeum znajdują się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi. Podziwialiśmy  legendarne i nieśmiertelne postaci: Misia Uszatka, Bolka i Lolka, Misia Colargola, Pszczółki Mai, Smerfów i wielu, wielu innych.

Uczniowie oglądali także bajki takie jak: „Koziołek Matołek”, „Bolek i Lolek” , „Reksio”.  Wyświetlane kreskówki wywoływały pozytywne emocje oraz uśmiech na twarzach dzieci.

Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom, dostarczyła im wielu informacji z zakresu edukacji medialnej oraz była świetną okazją do integracji grup rówieśniczych.
          Galeria: Wycieczka do Rzeszowa

• Jesienna lekcja plastyki w kl. IVA

• 19.10.2018 12:50
        •    Tegoroczna złota polska jesień zachwyca pięknymi kolorami i słoneczną pogodą. Są to warunki sprzyjające do przeprowadzenia zajęć poza ławką szkolną. Taką lekcję zorganizowano w klasie 4a, podczas której uczniowie wykonali piękne jesienne obrazy.

Zastosowana technika plastyczna warunkowała wykonanie ciekawej pracy przez każde dziecko, niezależnie od posiadanych talentów czy uzdolnień. Malowanie na świeżym powietrzu dawało uczniom możliwość większej swobody a także wyzwoliło w nich aktywność twórczą. Wszystkim udzieliła się radość z wykonanych prac a efekt jest naprawdę imponujący!!!

Galeria: Plastyka w 4 a

Małgorzata Szewczyk

• Dzień Chłopaka w 4a

• 02.10.2018 14:28
        • Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny  z klasy IVa  wraz z wychowawczynią  przygotowały dla chłopców  z okazji ich święta niespodziankę  - zorganizowały ciekawe zabawy, konkursy i słodkości.
          Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
          Galeria: Dzień Chłopaka