Spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu

19.09.2022 15:18
      Dziś w naszym przedszkolu gościł Pan Michał ratownik medyczny krośnieńskiego pogotowia - tato naszego przedszkolaka Mikołaja.
      To było bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
      Przedszkolaki dowiedziały się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i jak komuś można pomóc, zanim przyjedzie pogotowie. Poznały zabiegi resuscytacyjne. Na miarę swoich możliwości ćwiczyły na fantomie. Wiedzą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Jedno połączenie ,czy się domyślicie
      może uratować komuś cenne życie
      "Jeden, jeden, dwa
      jeden jeden dwa,
      numer ratunkowy każde dziecko zna."

Słowami piosenki dzieci podziękowały za spotkanie, udowadniając tym, że znają numer alarmowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Gorczycy za spotkanie i udzielenie cennych informacji.

Kolorowe kropki, kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

17.11.2022 12:21

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.   To prawdziwe święto kreatywności, talentu, odwagi i zabawy.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, na muchomorach, z kropki można stworzyć ciekawe rzeczy.

Misie, Biedronki i Plastusie przystąpiły do wspólnej zabawy z KROPKĄ  w roli głównej. Było opowiadanie, wierszyki, piosenki, wspólna wesoła zabawa, prace plastyczne, a nawet zupa z kropkami - szpinakowa, która dziś smakowała wyjątkowo wybornie.

Zebranie z Rodzicami w przedszkolu

12.09.2022 10:04

Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przedszkolnych na zebrania grupowe, które odbędą się 14 września (środa) o godzinie 16..00

Na zebraniach przekazane zostaną najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023.
      Prośmy (w miarę możliwości) o nieprzyprowadzanie na zabranie dzieci.

Dyrektor i Wychowawczynie.

Spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków.

26.08.2022 12:49

Serdecznie zapraszamy dzieci nowoprzyjęte do naszego przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się dnia 31.08.2022r. (środa) o  godzinie 15.00

Prosimy o zabranie kapci dla dzieci na zmianę.

Pozostałe dzieci zapraszamy 1 września w godzinach 6.00 - 16-30.

Kilka ważnych informacji dla rodziców (plan dnia, wyprawka, opłaty, kontakty):

Jak ułatwić dziecku start w naszym przedszkolu

Jak ułatwić dziecku start w naszym przedszkolu autorstwa ZSM nr 1w Jaśle

Dyrektor i Nauczycielki grup

Pożegnanie przedszkola.

24.06.2022 12:14
      „W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas
      i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.”
      Dnia 22  czerwca w sali gimnastycznej ZSM nr 1  odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola dzieci  z grupy Biedronek i Plastusiów. Wiele miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
      Program artystyczny rozpoczęła grupa Biedronek.  Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze na temat kończącego się pobytu w przedszkolu, wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji były prezentacją zdobytych umiejętności. Momentem kończącym część artystyczną, był wystep  grupy  Plastusiów.  Przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach pojawiały się łzy wzruszenia. Po części artystycznej nadszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.
      Pożegnania zawsze są trudne, lecz są znakiem, że zaczyna się coś nowego. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!