• Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie " Jesienią góry są najszczersze" !

• 22.11.2023 10:33
        • Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze"
          W kategorii prace fotograficzne wyróżnienie otrzymał Aleksander Sanocki, a w kategorii prace plastyczne wyróżnienie zdobyła  Maja Warchoł . Laureaci są uczniami klasy 2a!  Serdecznie graulujemy!!!

Celem konkursu jest rozwój u młodzieży oraz dzieci zdolności plastycznych, umiejętności wokalnych, czy też talentu artystycznego. Poza tym, ma on inspirować dzieci do tworzenia kultury w oparciu o naszą regionalną przyrodę, malownicze bieszczadzkie tereny, szczególnie w jesiennej, przepięknej, jakże barwnej oraz kolorowej aurze, która ma w sobie magię. Misją organizatorów jest także wyróżnienie artystycznych talentów. Konkurs promuje Podkarpacie oraz jej szczególne walory związane z przepiękną przyrodą, naturą, czy środowiskiem.

Konkurs zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami i odbywa się on od 2017 roku, a z roku na rok tylko przybywa zgłaszających się oraz chętnych. Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000.
           Galria z Gali wręczenia nagród:

• Pozaszkolne sukcesy naszych uczniów napawają nas dumą!

• 10.11.2023 09:26
        • Cieszymy się ze szkolnych radości naszych uczniów i jesteśmy bardzo dumni z tych, którzy osiągają sukcesy poza murami naszej szkoły.

Uczeń klasy 7a – Tomasz Krupa w uznaniu wybitnych osiągnięć artystycznych otrzymał  Stypendium Artystyczne im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza a także Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Tomasz Krupa – puzonista. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Do najważniejszych z nich należą: wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2021; I miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju 2022; III miejsce na XXXI Konfrontacjach Instrumentów Dętych, Oława 2023; I nagroda w XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2023

Serdecznie gratulujemy naszemu zdolnemu uczniowi i życzymy dalszych sukcesów. !

• Laureaci  ogólnopolskiego Konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"
        • Laureaci ogólnopolskiego Konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

• 06.10.2023 12:18
        • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zostali LAUREATAMI KONKURSU "PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH" !!!

W nagrodę otrzymają mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3  zrealizowaliśmy „Internetową szkołę słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie siła, im więcej osób to zrobi, tym lepiej! Przygotowaliśmy pracę konkursową – projekt kolorowanki. Dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim i  nawiązywała do wiedzy zdobytej w trakcie lekcji.

Nasza praca pt. „Król Spacjusz Wakacjusz”  nawiązywała do cmentarzyska słoni w bajce Król Lew. Chcieliśmy pokazać, że w wakacje dobrze jest porzucić technologię na rzecz zabawy, pikników, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jesteśmy dumni, że udało nam się wygrać.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Jestesmy bardzo dumni z naszego sukcesu!!!!

Nauczyciel edukacji informatycznej: Gabriela Zdunek-Gajda