• Przedszkolaki Świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

01.12.2022 14:42
      29.11 wtorek była radosnym dniem świętowania Praw Dziecka. A to za sprawą naszych gości – seniorów z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy. Seniorzy przygotowali dla dzieci przedstawienie „Rzepka”. Były tez wspólne śpiewy i tance. Takiej radości, śmiechu i łez wzruszenia nie doświadczyliśmy już dawno. Dziękujemy z całego serca!
      Przeżyjmy to jeszcze raz:

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

29.11.2022 12:41
      Miękki, puszysty i taki z łatką  jest najmilszą dla dzieci zabawką.
      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
       Po wysłuchaniu historii o powstaniu misia zaczęliśmy zabawy z naszymi pluszakami.  Był to dzień pełen radości i dostarczył wszystkim miłych wrażeń.

Uczymy się zdrowo odżywiać - spotkanie z dietetykiem w przedszkolu

18.11.2022 09:53
      Nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk z Gabinetu Bonne - sante w Jaśle. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, produkty zdrowe i te,których należy unikać. Z łatwością rozwiązywały zagadki i z zainteresowaniem słuchały - dlaczego należy ograniczać słodycze, słodkie napoje a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.
       "Jedz owoce i warzywa a wciąż będziesz zdrów jak ryba" - hasło warte do zapamiętania !
      Dzieci otrzymały też przepisy na zdrowe przekąski myślimy, że pochwalą się nam, że zrobiły je w domu z rodzicami.
      Serdecznie dziękujemy pani Dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.

Przerwa na czytanie w przedszkolu

06.11.2022 18:50

Grupy przedszkolne  wzięły udział w  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie ”Przerwa na czytanie”.

Przedsięwzięcie ogólnoszkolne odbyło się  na zaproszenie  Biblioteki  Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Patronat Honorowy nad akcją objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.Patronat medialny nad akcją objęło: Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną, która we współpracy z nauczycielami przygotowała wiele atrakcji. Zorganizowano festiwal życzeń dla pokoju,szkolną grę terenową z nagrodami, dzięki której uczniow.

Uczniowie klas ósmych pod opieką nauczyciela bibliotekarza z przygotowaną inscenizacją w klasach czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom, prowadzili zabawy czytelnicze w grupach przedszkolnych.Podczas trwania przedsięwzięcia wydzielono strefy czytania,w których cała społeczność szkolna czytała swoje ulubione książki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałą czytelniczą przygodę

z czytelniczym pozdrowieniem -pokoju serca!

Wspólnie uczymy się chwalić- listopad z Pozytywną Uwagą już po raz czwarty!

02.11.2022 10:23
      Wielkie zmiany zaczynają się od drobiazgów,
      zacznijmy więc od tego, na co mamy wpływ – od pochwały
      .

Wspólnie wyjdźmy za zaklętego kręgu narzekania na polską szkołę i powiedzmy sobie nawzajem coś pozytywnego. Nauczyciele – uczniom, uczniowie – nauczycielom, rodzice – jednym i drugim. Bądźmy dla siebie dobrzy, bo mamy przecież wspólny cel: wychować dobrych ludzi.

Wspólnie przegońmy smutek ze szkolnych korytarzy, a może listopadowe chwalenie wejdzie nam w krew i zostanie z nami na cały rok?

Nasza szkoła właczyła się do akcji "Pozytywna uwaga"
      już po raz czwarty.

Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

„Pozytywna uwaga” to pomysł  rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda?
      Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu.
      Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki?

W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.

Kochani uczniowie, drodzy rodzice.
      Nauczyciele też potrzebują ciepłych słów i pochwały właśnie od Was.
      Dzielmy sie nimi !

Gabriela Zdunek-Gajda