• WYCIECZKA KLASY VI DO KRAKOWA

• 28.05.2019 11:42
      • 23 maja klasa VI udała się na wycieczkę do Krakowa. Kraków przywitał nas rzęsistym deszczem. Pomimo złej pogody rozpoczęliśmy zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Wszystkich zachwycił Wawel. Uczniowie zwiedzili Katedrę, widzieli groby królewskie, podziwiali reprezentacyjne komnaty królewskie. Wszyscy dotknęli serca Dzwonu Zygmunta, w nadziei  spełnienia marzeń.

Następnym etapem wycieczki było przejście ulicą Kanoniczą na Krakowski Rynek. Uczniowie zwiedzili Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, podziwiali Kościół Mariacki, wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej, odwiedzili Sukiennice.

Niestety wysoki stan wody w Wiśle oraz ciągły deszcz uniemożliwiły rejs statkiem. Jednak zła pogoda nie zepsuła dobrego nastroju uczestnikom wycieczki.

Galeria: Wycieczka klasy 6a