• Wycieczka klasy 4a i 4b

• 27.05.2019 13:30
      • poniedziałek 20 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się całodniową wycieczkę.

Pierwszym punktem była najstarsza w Polsce Kopalnia Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu wąską, ciemną windą, która  dla wielu uczniów była nawet straszna. Tuż po zjeździe spotkała nas niespodzianka, czyli kolejka dzięki której przemierzyliśmy trasę między szybem Campi i Sutoris.

Dzięki multimedialnej trasie turystycznej podziwialiśmy uroki kopalni. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Kaplicy św. Kingi. Czwartoklasistów nawiedziła ów postać. Szczegółowo opowiedziała im legendę, która tłumaczy powstanie kopalni. Nowością dla uczniów był obiad ponad 2000 m pod ziemią oraz gry i zabawy rekreacyjne.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Centrum Aktywnego Wypoczynku
        w Borku. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, które realizowały specjalne zadania wyznaczone przez opiekunów. Mimo, iż zabawa była świetna i dzieci chciały ją kontynuować w nieskończoność, czas było wracać do domu.

Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom, dostarczyła im wielu informacji historycznych oraz pozwoliła poznać legendę mówiącą o wydobywaniu soli. Była to także świetna okazja do integracji grup rówieśniczych
        Galeria: Wycieczka kl 4a i 4b