• Granola w IIb

• 10.12.2018 11:49
      • Nasza klasa w ramach programu żywieniowo – edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” przygotowywały śniadanie na szóstkę - granolę.

Dzieci  do warsztatów kulinarnych były doskonale przygotowane. Wcześniej obejrzały film na tablicy multimedialnej, jak należy wykonać taki posiłek. Wspólnie z rodzicami zadbały o każdy składnik potrzebny do wykonania takiego przysmaku. Uwijały się przy tej pracy, jak mistrzowie kuchni.

Do miski wsypały płatki owsiane, trochę pokrojonych bakalii, polały te składniki  miodem, dodały masło orzechowe, skropiły sokiem jabłkowym i sypnęły  do smaku odrobiną cynamonu.

Po wymieszaniu składników i rozłożeniu na papierze do pieczenia, piekły przygotowany posiłek w piekarniku około 20 minut. Następnie chrupiące płatki z dodatkami wsypywały do pucharków. Na wierzch wlewały jogurt naturalny, wsypywały pokrojone owoce i bakalie. Wszystko skrapiały odrobiną miodu. Posiłek był doskonały i wszystko znikało z pucharków.

Zachęcamy do wykonywania takich wartościowych przysmaków. Smacznego!

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę.

Galeria: Granola w 2b

Małgorzata Mroczka