• Parapetowy ogródek ziołowy

• 20.11.2018 09:07
      • W ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” dzieci z II b zakładały ogródki z ziołami na swoich parapetach.

Od razu w naszych klasach zazieleniło się i zapachniało, gdyż można było kupić gotową doniczkę z ziołami.  Dzieci również podjęły się  samodzielnego wyhodowania ziół od ziarenka, dlatego przyniosły doniczki, drenaż, ziemię do uprawy ziół i nasiona przeróżnych ziół. Wśród nich były nasiona bazylii, kopru, pietruszki, szczawiu, melisy, mięty, oregano, rozmarynu, tymianku i majeranku. Ponadto przyniosły wykałaczki i małe kartoniki, które wykorzystały do opisu wysianych roślinek.

Po umieszczeniu w doniczkach drobnego żwirku, gleby i wysianiu nasion dzieci przykryły nasiona cienką warstwą ziemi i lekko zwilżyły je wodą. Przez najbliższe tygodnie będą musiały obserwować swoje doniczki, codziennie podlewać odrobiną wody i dbać o dobre nasłonecznienie swoich roślinek. W ten sposób będą uczyć się systematyczności, obowiązkowości i dbałości o roślinę, a dodatkowo poznają dokładnie jej budowę.

Dzieciom życzymy wytrwałości w realizacji zadania i wyjątkowo pięknych ziół, a Rodzicom dziękujemy za współpracę w organizowaniu potrzebnych materiałów do realizacji tego zadania.

Galeria: Parapetowy ogórek ziołowy

koordynator – Małgorzata Mroczka