• PIKNIK - „JEST JESIENIĄ TAKI DZIEŃ”  - „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
      • PIKNIK - „JEST JESIENIĄ TAKI DZIEŃ” - „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 22.10.2018 20:44
      • Dwunastego października w naszej szkole odbył się piknik. Został zorganizowany we współpracy rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzieci zajadały grillowane kiełbaski i pieczone w ognisku ziemniaki. W klasach miały przygotowany słodki poczęstunek. Wszystko bardzo im smakowało, ale niepowtarzalny smak miały ziemniaki pieczone w ognisku. Jak się później okazało, niektórzy próbowali je po raz pierwszy.

Uczniowie bawili się przy muzyce na boisku szkolnym. Brali udział w różnych konkurencjach  sportowych  i konkursach. Ogłoszono też konkurs plastyczny na  „Ziemniaka – Cudaka”, gdzie głównym bohaterem był ziemniak. Ozdobiono go różnymi warzywami. Ciekawostką dla dzieci była informacja, że do Polski warzywa sprowadziła z Włoch królowa Bona Sforza, gdyż dość miała mięsa w kuchni królewskiej.

Więcej zdjęć na naszej szkolnej stronie: Jest jesienią...

koordynator projektu: Małgorzata Mroczka