• Koktajle owocowe

• 18.10.2018 12:40
      • Jedenastego października w naszej szkole klasy: 1A, 2A i 2B kontynuowały przygodę  kulinarną pod hasłem „KOKTAJLE OWOCOWE” w ramach projektu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Uczniowie przynieśli potrzebne składniki. Wśród nich były mrożone: wiśnie, maliny, truskawki, borówki oraz świeże jabłka, gruszki, pomarańcze, brzoskwinie i banany. Nauczyciele przynieśli z domu miksery i blendery ręczne. Każde z dzieci miało swój udział w tym przedsięwzięciu. Jedni myli owoce, drudzy je obierali, a inni jeszcze  je rozdrabniali za pomocą blendera  pod czujnym okiem nauczyciela. Do wykonania koktajlu  używali jogurtów naturalnych, ale były też dzieci, które chciały koktajle z dodatkiem kefiru. Nie zabrakło również chętnych uczniów do sprzątania warsztatu pracy. Gdy koktajle były gotowe, rozlano je do kubeczków i każdy mógł spróbować różnych smaków.

Następnego dnia uczniowie klasy 2B pracując w grupach układali wypowiedź pisemną na temat tej przygody kulinarnej. Do pracy pisemnej dodali rysunek. Najciekawsze było podsumowanie; „To był najlepszy dzień w szkole”. Z własnych doświadczeń wiem, że dzieci uwielbiają tego typu zajęcia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszej szkolnej stronie: Owocowe koktajle

koordynator projektu – Małgorzata Mroczka