• Grzegorz Łapanowski z Fundacją "Szkoła na widelcu" w naszej szkole!

• 06.06.2019 14:02
      • Uczniowie klasy 2b
        Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Miejskich  nr 1 w Jaśle
          zostali
        zwycięzcami II edycji Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu, w którym brało udział 1500 szkół z całej Polski.
        Wygraną odebrali 4 czerwca w naszej szkole !!!

Nagrodą dla uczniów biorących udział w programie był wspaniały pokaz kulinarny oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez Fundację „Szkoła na Widelcu” a także jej założyciela Grzegorza Łapanowskiego - znanego kucharza, założyciela Fundacji, jurora oraz prowadzącego polską edycję „Top Chef”, który na co dzień zajmuje się promocją dobrej żywności oraz idei zdrowego, dobrego, naturalnego, świeżego i sezonowego żywienia.
        W pokazie brały udział Biedroneczki z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1a, 2a i 2b.

Klasa 2b otrzymała również sprzęt kulinarny do prowadzenia warsztatów o wartości 6000 zł, fartuchy dla uczniów i mrożonki do gotowania, lunchboxy, skrzynki z ziołami, zestawy orzechów i bakalii,  plakaty edukacyjne.  Nagrodę - warsztaty kulinarne dla nauczyciela w Warszawie „Edukator kulinarny” otrzymała również koordynatorka programu a także wychowawczyni klasy 2b pani Małgorzata Mroczka.

Uczniowie klas 1a, 2a i 2b przez cały rok  regularnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych przez Fundację  zajęciach edukacyjno-kulinarnych, które realizowali pod czujnym okiem swoich wychowawców: Haliny Nowak, Aleksandry Sokołowskiej i Małgorzaty Mroczki  przy dużym wsparciu i zaangażowaniu rodziców oraz zapraszanych specjalistów zdrowego żywienia.  Z realizacji kulinarnych zadań na mapie dobrych praktyk Fundacji umieszczane były liczne i obszerne relacje fotograficzne i filmowe.

Realizacja programu w naszej szkole  zaowocowała zdobyciem wielu umiejętności kulinarnych, poszerzyła wiedzę, świadomość dotyczącą prawidłowego i mądrego bilansowania posiłków  a przede wszystkim pozwoliła zaszczepić w dzieciach miłość do dobrego jedzenia.

Finał konkursu- pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego
        Warsztaty kulinarne dla 2b z Fundacją "Szkoła na Widelcu"

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy uczestniczyli i pomagali w realizacji  programu  bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy!
        Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Oczywiście nie odpuszczamy i bierzemu udział w III edycji programu yessmiley