•  Uczniowie z klasy 1a, 2a i 2b na tropie poszukiwań źródeł zdrowego jedzenia.
      • Uczniowie z klasy 1a, 2a i 2b na tropie poszukiwań źródeł zdrowego jedzenia.

• 28.03.2019 11:22
      • W piątkowy poranek 15 marca, uczniowie z klasy 1a,2a i 2b rozpoczęli naukę w szkole od spotkania z zaproszonym gościem. Była nim reprezentująca Gabinet Dietetyczny  Bonne Sante ekspertka do spraw redukcji żywienia, która przygotowała bardzo interesującą  prezentację, poświęconą “ Poszukiwaniu źródeł zdrowego jedzenia”.
        W trakcie spotkania, pani dietetyk w odpowiedni dla dzieci sposób, zapoznawała ich jak poznawać dobre jedzenie, gdzie go szukać oraz co jest dobre dla naszego organizmu i dlaczego? Uczniowie na podstawie własnych doświadczeń wyrażali swoje opinie na temat zdrowego odżywiania, chętnie uczestniczyli w dyskusji i wykazywali się dużą znajomością poruszanych zagadnień.
        Przeprowadzona na zakończenie zajęć zabawa, polegająca na przyporządkowaniu poszczególnym produktom spożywczym odpowiedniej ilości kostek cukru, który w sobie zawierają - pozwoliła wszystkim w obrazowy sposób przybliżyć i dogłębnie zrozumieć istotę prawidłowego odżywiania się.
        Ubogaceni fachową wiedzą uczniowie, otrzymali zaproszenia na konsultacje dietetyczne, jadłospisy dla ucznia zawierające menu opracowane przez dietetyków Gabinetu Bonne Sante oraz przepisy na zdrowe i smaczne smakołyki, takie jak koktajl Shreka, zdrowa nutella czy szaszłyki mocy, za które pięknie podziękowali.
        Galeria: Spotkanie z dietetyczką