• Kolejarze na zajęciach w klasie 1a

• 18.03.2019 12:06
      •  W dniu 14 marca, w ramach Społecznej Kampanii “Bezpieczny przejazd - “Szlaban na ryzyko” gościliśmy w naszej klasie funkcjonariuszy Polskich Kolei Państwowych. Podczas spotkania uczniowie bacznie przyglądali się umundurowaniu nietypowych gości, zdobywali fachową wiedzę na temat zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo - drogowych i dowiadywali  się o roli znaków kolejowej sygnalizacji świetlnej. Dzieciom udostępnione zostały akcesoria wykorzystywane przez kolejarzy w ich codziennej pracy - kamizelki, czapki, trąbki, gwizdki, specjalne lampki. Wszyscy z  zaciekawieniem śledzili zaprezentowany przez inicjatora spotkania - pana Adama, materiał filmowy i chętnie zadawali pytania. Ciekawostką okazał się fakt, że tylko nieliczni uczniowie w klasie podróżowali koleją. Na zakończenie wizyty, uczniowie pouczeni zostali o konieczności poszanowania mienia będącego własnością Polskich Linii Kolejowych i hojnie obdarowani prezentami - zeszytami edukacyjnymi stworzonymi na potrzeby kampanii, zapinkami, kolorowymi kredkami oraz odblaskami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Lenki za umożliwienie zorganizowania tego spotkania. Było super!