• Artystyczna inspiracja Zosi - “Poszukujemy źródeł dobrego jedzenia”.

• 15.03.2019 12:17
      • Uczennica Zosia Żyra już nie pierwszy raz wyróżnia się wielkim zaangażowanie w sprawy klasy  i zadziwia wszystkich swoimi inspiracjami. Tym razem reprezentując cały zespół klasowy, zadeklarowała chęć wykonania plakatu na II edycję  konkursu w ramach programu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Spełniając wymagane kryteria, za pomocą artystycznych środków wyrazu plastycznego, ukazała jak poznać dobre jedzenie, gdzie go szukać oraz co jest dobre dla naszego organizmu i dlaczego?".

W piramidzie zdrowia proporcjonalnie uwzględniła grupy produktów spożywczych, płyny oraz wysiłek fizyczny, które są istotne w codziennej diecie dla zdrowotnej kondycji każdego organizmu, ponieważ są źródłem składników odżywczych i witamin. Pokazała,że zdrowa żywność pochodzi z tradycyjnych sadów, ogrodów, upraw rolnych oraz targu, gdzie można kupić lokalne,  sezonowe produkty prosto od producenta. Poznać je można po świeżym, dojrzałym wyglądzie,  aromatycznym zapachu, smacznym smaku i tym, że nie osiągają aż tak dużych rozmiarów jak te karmione dużymi dawkami nawozu azotowego. Zosiu, serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni!

Nieco mniej dorodny wygląd owoców i warzyw, czasami ze śladami grasującego robaka, świadczy o tym, że do ich produkcji zastosowano mniejszej  ilości szkodliwej chemii, bądź uprawiane były w gospodarstwach ekologicznych.