• Za oknem jesień a w klasie 1a zapachniało pięknym aromatem ziół

• 20.11.2018 10:42
      •  5. spotkanie w ramach warsztatów kulinarnych realizowanego Projektu ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" poświęcone zostało założeniu klasowego ogródka z ziołami.

W dniu dzisiejszym dzięki wspólnym zmaganiom założyliśmy sobie w klasie parapetowy ogródek ziołowy. Część uczniów przyniosła zakupione zioła doniczkowe a pozostali przynieśli nasiona ziół do posadzenia. Potrzebowaliśmy doniczek z podstawkami, drenażu no i ziemi do założenia hodowli. Udało nam się stworzyć w klasie piękny, świeży, zielony, pachnący ziołami zakątek. Nie tylko poczuliśmy świeżą woń bazylii, rozmarynu, różnych odmian mięty, pietruszki czy nasion kopru, ale również poznaliśmy budowę tych roślin ich smak, wygląd oraz zastosowanie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak troska o to, aby klasowy ogródek przetrwał pod naszą opieką jak najdłużej, bo w porze jesienno-zimowej, zapotrzebowanie na naturalne witaminy mają w naszej klasie i chłopcy i dziewczyny.

Galeria: Parapetowy ogródek w Ia

Wychowawca klasy H Nowak