• “Talerze pełne smakowych obfitości".

• 31.10.2018 08:30
      • W związku z obchodzonym 24.10.2018 Światowym Dniem walki z otyłością, pierwszaki już po raz 3 wzięły udział w warsztatach kulinarnych w ramach Projektu Edukacji Żwieniowo-kulinarnej “Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” i w związku z realizacji założeń programowych, komponowały "Autorskie wersje talerzy pełnych smakowych obfitości". Chciały się przekonać i sprawdzić, co ma lepszy wpływ na ich zdrowie? Czy jedzenie na ilość, czy na jakość?
        Był to doskonały moment, aby porozmawiać z nimi na temat różnych sposobów walki z otyłością, piramidzie żywieniowej, roli aktywności ruchowej i zamiennikach żywieniowych w diecie człowieka. Wspólnie z uczniami klas drugich uczestniczyliśmy w spotkaniu zdrowotnym i obejrzeliśmy pierwszy odcinek filmu edukacyjnego “Piramida Żywieniowa”. Uczniowie dowiedzieli się o spożywaniu 5 porcji posiłków w ciągu dnia i że posiłki tylko wtedy wywierają korzystny wpływ na organizm i mogą być naprawdę przyjazne zdrowiu, jeśli zadbamy, aby były kaloryczne pod względem wartości odżywczych i atrakcyjnie podane. W zamian zyskamy kondycję, doskonałe samopoczucie i zgrabną sylwetkę. Pierwszaki komponując własne “Talerze pełne smakowych obfitości", zapominały o swoich uprzedzeniach, zmieniały własne nawyki żywieniowe i tworzyły nowe, cenne przyzwyczajenia. Jakościowo, kalorycznie i kolorystycznie dobrane zestawy smakowych obfitości wyglądały naprawdę apetycznie i smakowały wyśmienicie.
        Galeria: Talerze obfitości w Ia

Wych. Halina Nowak