• Pasowanie na ucznia 2018

• 23.10.2018 14:49
      •

Ślubowanie uczniów to bardzo ważna uroczystość, na którą z bijącym sercem oczekiwali uczniowie klasy pierwszej, którzy od miesiąca września 20018 r. wstąpili w progi  naszej szkoły.

Pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią, będąc organizatorami całego przedsięwzięcia mieli podwójną rolę do spełnienia – złożyć przysięgę, że są już gotowi udźwignąć  ciężar obowiązków uczniowskich oraz prezentując swoje umiejętności artystyczne na scenie, udowodnić, że stanęli już na wysokości powierzonego im zadania. Zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami wszystko im się  pomyślnie powiodło.
        Zostali bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor, grono nauczycielskie, rodziców i starszych kolegów. Obdarowani drobnymi upominkami od starszych kolegów poczuli się nieco zaskoczeni. Towarzyszące im podczas całej uroczystości wrażenia i przeżycia pozostawiły w ich pamięci niezatarte wspomnienia. Byli dumni, że moment ten mają już za sobą i stali się  pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.
        W klasie czekał na nich słodki poczęstunek, wykwintnie przygotowany przez rodziców.

Galeria: Pasowanie na ucznia

Wychowawca klasy 1a Halina Nowak