• „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości od pierwszaków” i udział klasy w innych akcjach

• 22.10.2018 21:33
      •          W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pierwszaki ochoczo włączyły się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej”.

Dziesięciu szkołom w dziesięciu miejscowościach Polski prześlą kartki z pozdrowieniami z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będą propagować w ten sposób swoją szkołę i miasto, ponieważ kartki z pozdrowieniami zawierają krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówki przedstawiają miejscowość, z której dzieci pochodzą.

Autorem projektu pocztówki, którą uczniowie wyślą jest Zosia Żyra - uczennica klasy 1a. Ilustracja na pocztówce przedstawia szkic obiektu, który znajduje się nieopodal parku miejskiego przy ul. Staszica w Jaśle, obok budynku sądu. Obiekt , o którym mowa to Pomnik Armii Krajowej, o którym często mówi się też „W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej”. Stanął on w tym miejscu żeby upamiętnić  akcję żołnierzy Kedywu Podokręgu Armii Krajowej Rzeszów, którzy w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku uwolnili z niemieckiego więzienia około 180 więźniów (66 politycznych i blisko 120 innych).

Chętni uczniowie z klasy 1a biorą również udział w akcji ”Zbiórki baterii”, oraz “Zakręconej akcji” , która polega na zbiórce przez cały rok plastikowych nakrętek, z przeznaczeniem na leczenie Kacperka .

Z wielkim entuzjazmem uczniowie włączyli się również do udziału w dwóch akcjach charytatywnych prowadzonych na terenie szkoły w ramach działalności szkolnego wolontariatu :

• “Adopcja serca przez uczniów SP 6 dla Adrianny Carla z Kamerunu”, która polega na dobrowolnej zbiórce pieniężnej z przeznaczeniem na pomoc i naukę dziewczynki w Kamerunie( uczniowie w krótkim czasie zebrali 93 złote 2 grosze)
        • Akcja "Galaretka" - w której za utarg za zakupione przez dzieci “galaretkowe desery” - zostanie dofinansowanie leczenie osoby takiej pomocy potrzebującej. Pierwszaki przynoszą również suche galaretki w proszku, z których dopiero desery zostaną przygotowane do konsumpcji. Do chwili obecnej udało im się zgromadzić 60 opakowań galaretek.