• Smacznie, zdrowo i na kolorowo….

• 22.10.2018 21:22
      •          Kolorowe przekąski albo jak kto woli kanapki to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z warsztatami kulinarnymi, które uczniowie klasy 1a zainaugurowali w poniedziałek 08 października. Okazją ku temu stała się zespołowo przygotowywana przez uczniów w klasie, wystawa Warzywno-owocowy kosz jesiennych obfitości, oraz przystąpienie do projektu edukacji żywieniowo-kulinarnej “Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Podczas zajęć każde dziecko miało jakąś rzecz do wykonania, dzięki której czuło, że miało swój wkład pracy w przygotowywaniu posiłku. Przestrzegając zasad higieny, uczniowie poznawali wartości odżywcze przyniesionych przez siebie produktów, trafnie określili liczbę spożywanych w ciągu dnia posiłków niezbędnych do tego, aby być silnym i zdrowymi, chętnie podawali przykłady swoich ulubionych zestawów śniadaniowych i szukali odpowiedzi na pytanie Dlaczego śniadanie jest najważniejszym z posiłków ? Pełna zaangażowania postawa uczniów, bardzo korzystnie wpłynęła na ich samopoczucie. Kanapki smakowały jak nigdy. Podczas wspólnej konsumpcji panowała miła atmosfera. Uczniowie przestrzegali zasad kultury zachowania się przy stole i reguł obowiązujących podczas spożywania posiłku.

Galeria: Kolorowe kanapki