• Dzień Chłopaka! To już dziś!

• 22.10.2018 21:12
      • Obchody Dnia Chłopaka przypadają zawsze na dzień 30 września. W tym roku była to niedziela, więc uczniowie z klasy 1a postanowili świętować już w piątek. To miłe wydarzenie było okazją do zapoznania wszystkich z terminami obchodów Dnia Chłopaka w innych krajach. Uczniowie dowiedzieli się również, że krajem, w którym Święto Chłopców ma najdłuższą tradycję jest Japonia. W Polsce święto to zyskuje coraz więcej zwolenników i jest coraz bardziej popularne. Dziewczynki  z klasy 1a specjalnie na tę okazję przygotowały dla chłopców własnoręcznie wykonane laurki i  złożyły żartobliwe życzenia:

Aby chłopcy byli mądrzejsi niż komputer

i szybsi niż japoński skuter.

Że wiadomo, że czasem się wygłupiają

i dziewczyny zaczepiają,

ale mimo to wszystkie ich uwielbiają!

Obchodom Dnia Chłopaka towarzyszył słodki poczęstunek – zarówno chłopcy jak i dziewczynki zostali obdarowani cukierkami.

Galeria: Dzień chłopaka

Wychowawca klasy 1a Halina Nowak