•  Śniadanie Wielkanocne w 1a
      • Śniadanie Wielkanocne w 1a

• 24.04.2019 09:17
      • 12 kwietnia, pomimo bardzo zmiennej zimowo - wiosennej aury za oknem, w klasie 1a zapachniało Wielkanocą i to w dosłownym słowa tego znaczeniu. Dzień wcześniej, uczniowie podjęli między sobą decyzję zorganizowania Klasowego Śniadania Wielkanocnego. Czasu było niewiele, ale zadanie dzięki pięknej postawie i zaangażowaniu niektórych uczniów i ich rodziców udało się wykonać na piątkę.  Na stole pojawiły się tradycyjne jajka, chrzan, buraczki, wielkanocna babka, sernik, makowiec i piękne stroiki z barankami, kurczakami i zajączkami. Uczniowie trzymając w ręku ugotowane na twardo i pokrojone w ćwiartki jajka, życzyli sobie zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Śmigusa - dyngusa. Zaskakującą niespodzianką była wiadomość, że część dzieci nie lubi jajek na twardo, ale symbolicznie dali się namówić na spróbowanie. Niektórzy z dużą dozą niepewności próbowali smaku  pysznego, specjalnie na tę okazję przygotowanego przez mamę Zosi, ostrego chrzanu i tartych buraczków. Wszyscy bez wyjątku częstowali się małymi czekoladowymi pisaneczkami, które ufundowała z okazji swoich urodzin dla całej klasy Ewa. Przy stole roznosił się piękny zapach, dopisywał dobry humor i wszyscy zebrani w przyjaznym kręgu uczniowie stwierdzili, że za rok również spotkają się przy wielkanocnym stole i będą ucztować oraz życzyć sobie wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Staropolskim obyczajem życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego, święconego jajka i mokrego śmigusa-dyngusa.

Galeria: Śniadanie wielkanocne w 1a

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą