• Warsztaty w Karpackiej Troi

• 10.04.2019 12:25
      • W ubiegłym tygodniu klasy młodsze 1A, 2A i 2B były na wycieczce w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy.
        Głównym celem naszej wycieczki były warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pani prowadząca zajęcia przeprowadziła pogadankę na temat symboliki Świąt Wielkanocnych. Dokładnie przedstawiła, co oznaczają kolejne barwy na pisankach. Każde dziecko miało zapewniony gotowy warsztat pracy: jajko drewniane pomalowane na jasny kolor – umocowane na druciku, paletę farb plakatowych, pędzel, bibułkę i pojemnik z wodą. Po wszelkich wyjaśnieniach dzieci z zapałem malowały swoje pisanki. Największą atrakcją wycieczki dla wszystkich uczniów był „Zwierzyniec”. Dzieci mogły z bliska zaobserwować parę górskiego bydła szkockiego, byka węgierskiego długorogiego, kozy, koźlątko, owce , kury i kaczki.

Po chwilach zachwytu nad zwierzętami dzieci obejrzały film „Karpacka Troja – Trzcinica”, który zapoznał je z początkami powstania tego grodu i z życiem ówczesnej ludności. Wracając do szkoły dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, zwłaszcza ze Zwierzyńca.
        Galeria: Warsztaty w Karpackiej Troi

Wychowawcy: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka.