• Plastusie i uczniowie z 1a  wkraczają w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”
      • Plastusie i uczniowie z 1a wkraczają w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

• 29.03.2019 12:45
      • Moment wprowadzenia “Plastusiów” i pierwszaków w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” -  zrodził się z chwilą przystąpienia dzieci z obu grup wiekowych, do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej, który przygotował Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. 28 marca przedszkolaki  zostały zaproszone do klasy 1a i uczestniczyły we wspólnych zajęciach, poświęconych  zdobywaniu niezbędnej wiedzy na temat zębów i tego jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, które uznają, że wiek 6 -7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Zajęcia obejmowały  ćwiczenia na rozgrzewkę, uzupełnieniem których był film  do obejrzenia z uczniami, przeplatany przerwami na zabawę. Urozmaiceniem utrwalającym nabywaną wiedzę,  były przeznaczone dla każdego dziecka zestawy materiałów edukacyjnych , czyli osobne arkusze dla dzieci z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Wspólnie spędzany czas umiliły wszystkim przygotowane przez wychowawców piosenki o tematyce zdrowotnej, przeprowadzane eksperymenty oraz zajęcia plastyczne “Narysuj swojego dentystę”.  Na zakończenie spotkania, każdemu dziecku wręczony został Certyfikat uczestnictwa w Programie.

Program przewidywał również Przewodniki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dla rodziców i organizujących zajęcia -  nauczycieli.

Galeria: Higiena jamy ustnej

Halina Nowak - wychowawca klasy 1a

Iwona Czeluśniak - wychowawca przedszkolnej grupy “Plastusie”