• Warsztaty ,,MUZYCZNY PORANEK Z WIOSNĄ"

• 29.03.2019 11:23
      • Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach muzycznych, których celem było zapoznanie z techniką gry na bum bum rurkach. Okazją do spotkania był początek kalendarzowej wiosny, dlatego też w klasach pojawiała się radosna i kolorowa ,,Pani Wiosna".

Dzieci poznawały piosenkę o tematyce wiosennej, a następnie wykonywały do niej układ choreograficzny oraz akompaniament na instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach. Podczas warsztatów aktywizowane były wszystkie dzieci. Każde z nich stawało się członkiem orkiestry i reagowało na umówione sygnały. Warsztaty, poza walorami muzycznymi, wpływały także na wyciszenie grupy i koncentrację uwagi oraz dawały możliwość wesołej zabawy ruchowej.

Warsztaty przeprowadzono osobno w każdej z klas I-II przy współudziale uczniów klasy Vb, za co serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do Julii, Kingi i Oliwii, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.
        Warsztaty w 1a

nauczyciel muzyki Małgorzata Szewczyk