• Witaminowa bomba na patyku !

• 28.03.2019 11:48
      • 22 marca uczniowie z klasy 1a przystąpili do kolejnego działania kulinarnego w ramach realizacji założeń Programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.
        Tym razem postanowili przygotować owocowe szaszłyki. Pomysł tworzenia dowolnych zestawów owocowych miksów, bardzo im przypadł do gustu, bo już niejednokrotnie mieli okazję przekonać się, że z owoców można wyczarować  bardzo apetyczne przekąski.
        W zależności od upodobań, chętnie nabijali na szaszłykowe wykałaczki owocowe kompozycje, składające się z dowolnej ilości krążków, kostek czy ćwiartek. Wychodzące spod ich rąk “tęczowe dzieła sztuki” prezentowały się naprawdę rewelacyjnie i apetycznie. Był to dobry moment, aby uświadomić wszystkim, że owocowe szaszłyki to świetny pomysł na wiosenne uzupełnienie niedoborów witamin w naszym organizmie. Uczniowie spoglądając na ukończone przez siebie dzieło, byli nim naprawdę zachwyceni. Nie mogli doczekać się chwili, aby skonstruowana przez nich “witaminowa bomba na patyku”, eksplodująca potężnym ładunkiem zdrowia, mogła być już skonsumowana.
        Galeria: Szaszłyki w 1a