• Jesienna wycieczka klasy 4 i 6b.

• 21.10.2022 13:54
      • Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 18 października klasy: 4 i 6b wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Krosna i Bóbrki.
         Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w seansie filmowym pt. “King - mój przyjaciel lew” w kinie Helios, który dostarczył dzieciom wielu wzruszeń i refleksji nad przywiązaniem oraz przyjaźnią ze zwierzętami.
        Następnie pojechaliśmy do Bóbrki, gdzie w uroczej, jesiennej scenerii zwiedzaliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, które w swej przeważającej części jest muzeum plenerowym stąd tak istotna była aura pogodowa. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali poszczególne ekspozycje i autentyczne miejsca wydobycia ropy naftowej o czym świadczyły licznie zadawane pytania przewodnikom grup.
        Dzięki wizycie w muzeum poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia wynalazcy lampy naftowej, którego 200 rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w bieżącym roku.

Z Bóbrki wróciliśmy do Krosna by zakończyć wycieczkę posiłkiem w kultowym i bardzo lubianym przez dzieci miejscu czyli McDonaldzie, który w dalszym ciągu stanowi sporą atrakcję prawie wszystkich wycieczek szkolnych.

Podczas wycieczki zrobiliśmy sporo zdjęć, by móc wspominać ten radosny, jesienny czas.
        Ewa Wątroba